szkolenia z joomla, wordpress i drupal

Zwiększenie rankingu Alexa

alexa ranking

Alexa Rank jest jednym z rankingów stron www pośród Page Rank, Compete Rank, Quantcas Rank. Ranking jest dostępny pod adresem www.alexa.com. Ranking Alexa ocenia popularność strony począwszy od 1 aż do nieskończoności. Nr 1 znaczy, że jest to najczęściej odwiedzana strona w Internecie i tak zaskoczeniem dla was nie będzie, że nr 1 według Alexy to Google. Informacje na temat popularności strony są zbierane poprzez Alexa toolbar. Jest to program który instaluje się w przeglądarce i przesyła do Alexy informację na jakie strony wchodzi użytkownik. Według mnie jest to jeden z bardziej miarodajnych rankingów chodź trzeba przyznać nie jest idealny. Można bardzo w łatwy sposób fałszować jego wyniki. A oto kilka sposobów na podniesieniu rankingu naszej strony.

  1. Zainstaluj Alexa toolbar. Nie jest on w standardzie, żadnej przeglądarki. Pobrać go możemy ze strony http://www.alexa.com/toolbar?utm_source=sidebar-ad&utm_medium=www&utm_content=lady&utm_campaign=toolbar. Jeżeli go zainstalujesz i będziesz odwiedzał swoje strony te informacje zostaną przesłane do Alexy dzięki czemu urośniesz w rankingu
  2. Postaraj się uzyskać „wartościowy ruch” na swoją stronę. Jeżeli masz stronę z przepisami kulinarnymi to z pewnością Twoja grupa docelowa mogła nie słyszeć o tym rankingu. Spróbuj zrobić tak aby na twoją stronę weszli bardziej zaawansowani użytkownicy którzy mogą mieć zainstalowany Alexa Toolbar i „podbiją” twój ranking.
  3. Zachęć znajomych, użytkowników twojej strony aby zainstalowali sobie Alexa Toolbar
  4. Często odświeżaj swoją stronę.

Losowe artykuły


Leave a Reply