szkolenia z joomla, wordpress i drupal

Moodle – nowoczesna platforma e-learningowa

21 czerwca 2010 | E-learning,Moodle

Na polskim rynku mamy wiele różnych systemów CMS dostosowanych do różnych potrzeb. Mamy platformy blogowe, systemy do stawiania sklepów, for albo też programy, które obsługują wszystkie te opcje. Jednakże na przestrzeni ostatnich lat pojawił się na zachodzie trend, który nazywamy e-learningiem. A skoro istnieje zapotrzebowanie rynku, to prawie natychmiast pojawia się na nie odpowiedź!

E-learning, czyli nauka poprzez internet jest dość śmiałym i nowatorskim pomysłem. Po co marnować czas na dojazdy czy wynajmować pomieszczenia, skoro wszystko może odbywać się poprzez odpowiednią platformę w sieci? Również ogranicza się wtedy sprawy związane z wystawianiem ocen, liczeniem średnich… Wszystkie formalności, które zajmowały najwięcej czasu odchodzą do lamusa! Ponadto użytkownicy nie muszą pojawiać się w placówce, dzięki czemu mają możliwość nauki z własnego ciepłego domu!

Moodle pozwala na błyskawiczną instalację i obsługę tego rodzaju szkoły. System for i blogów, monitorowanych przez osoby do tego upoważnione (nie ma miejsca na treści nie związane z tematyką kursów) ułatwia komunikację między użytkownikami. Ponadto mamy do dyspozycji narzędzia do obsługi sprawdzianów, oceniania, przesyłania i sprawdzania prac itp.

Podsumowując – Moodle jest odpowiedzią rynku na rosnące zapotrzebowanie systemu, który obsłuży platformy do nauki poprzez internet. Każdy, kogo interesuje podobna działalność powinien się nim zainteresować, zwłaszcza, że w Polsce staje się coraz bardziej popularny.

Losowe artykuły


Leave a Reply