szkolenia z joomla, wordpress i drupal

Kasowanie hasła admina w Joomla!

11 sierpnia 2010 | Instalacja,Joomla!,aPorady

Cóż, pewnie każdemu zdarzyło się zgubić hasło do zaplecza administracyjnego (osobiście kilka razy zapomniałem hasła). Nie trzeba rozpaczać, ponieważ kasowanie hasła jest dziecinnie proste. Abyto zrobić należy zalogować się do naszej bazy danych. Jednym z najczęściej używanych programów do edycji bazy danych jest phpMyAdmin. Po zalogowaniu się do bazy danych, szukamy tabelki która przechowuje dane o użytkownikach. Standardowo w Joomla! nosi ona nazwę

jos_users

Wybieramy tą tabelę, następnie pojawi nam się spis wszystkich użytkowników. Kasowanie hasła w JoomlaAkurat w moim przypadku jest tylko jeden domyślny użytkownik admin. Następnie wchodzimy w edycję, i pole password kasujemy. Zamiast istniejącego kodu wklejamy ten ciąg:

21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3

kasowanie hasła

następnie wybieramy Wykonaj. Od teraz nasze hasło do zaplecza administracyjnego brzmi admin. Nie zapomnij po zalogowaniu zmienić go w konfiguracji użytkowników. Pewno zastanawiasz się co te skomplikowane ciągli liczb i liter znaczą? To jest zaszyfrowane hasło przy użyciu algorytmu MD5.

Losowe artykuły


Leave a Reply