szkolenia z joomla, wordpress i drupal

Drupal – Adsense Injector

22 czerwca 2010 | Drupal,E-biznes

Bardzo często strony stawiane na darmowych systemach zarządzania treścią mają służyć jako reklama innych witryn bądź maszynki do zarabiania. W tym drugim przypadku, jeśli nasza strona jest wyjątkowo dobra, warto zainteresować się systemem Google Adsense (https://www.google.com/adsense/). W dużym skrócie jest to program, który pozwala na zamieszczanie płatnych reklam (odpowiednio dobranych do treści) na Twojej stronie www.

Wszystko byłoby piękne, ale zainstalowanie kodu, dopasowanie go do naszej witryny i późniejsze zarządzanie nim wydają się być dla przeciętnego użytkownika istnym koszmarem! Drupal nie jest najłatwiejszym w konfiguracji systemem zarządzania treścią, a co dopiero przerabianie jego kodu?

Z pomocą przychodzi nam wspomniany moduł, czyli Adsense Injector. Raz zainstalowany pozwala nam dowolnie zarządzać systemem Adsense, bez najmniejszej manualnej ingerencji w kod systemu!  Dzięki niemu możemy umieszczać je w dowolnym miejscu i zarządzać ich podstawowymi funkcjami.

Wtyczka Adsense Injector jest darmowa, ponadto instalujemy ją dokładnie tak, jak każdą inną wtyczkę pod ten system. Można ją pobrać z oficjalnej strony projektu: http://drupal.org/project/adsense_injector

Losowe artykuły


Leave a Reply